Ацетат кальцію

Ацетат кальціюАцетат кальцію це хімічна сполука кальцієвої солі оцтової кислоти. Речовина являє собою кристали, як у вигляді порошку так і гранул, які мають хорошу ступінь розчинності в воді. У харчовій промисловості з’єднання відомо як добавка під номером Е263.

У хлібобулочній промисловості речовина здатна запобігти розвитку “картопляної хвороби” – псування, збудниками якої є бактерії виду Bacillus Mesentericus. Вона розвивається в пшеничному хлібі з-за підвищеної вологості і зниженій кислотності при тривалому зберіганні в досить теплому приміщенні. Це сприяє утворенню в продукті великої кількості декстринів та інших з’єднань, які характеризуються різким неприємним запахом. М’якоть хліба стає липкою, і вживати в їжу її неможливо.

Є й інші сфери застосування цієї добавки. Так в різноманітних продуктах ацетат кальцію здатний робити більш м’яким смак оцтової кислоти. Також використовується як сіль-плавитель з метою ущільнення тканин. Надає бактерицидний ефект, сповільнює розмноження і зростання грибків і бактерій. При виробництві кормів надає дезінфікуючі, противірусні та антимікробні властивості.